×
×

انعکاس اهدای جایزه «بهترین فیلم از نگاه نیکوکاری»در رسانه‌های بنگلادش

 • کد نوشته: 4733
 • 16 اسفند 1402
 • 52 بازدید
 • ۰
 • اهدای جایزۀ بهترین فیلم از نگاه نیکوکاری در بخش «تجلی ارادۀ ملی» چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر موردتوجه رسانه‌های مطرح کشور بنگلادش قرار گرفت.

  انعکاس اهدای جایزه «بهترین فیلم از نگاه نیکوکاری»در رسانه‌های بنگلادش
 • به گزارش روابط‌عمومی بنیاد آلاء و به نقل از روابط عمومی مرکز خیر ماندگار، پس از آنکه فیلم «دروغ‌های زیبا» (محصول مشترک ایران و بنگلادش)، در بخش «تجلی ارادۀ ملی» چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، باهمت مرکز فرهنگ نیکوکاریِ خیر ماندگار، را دریافت کرد، بیش از ۱۰ رسانه مطرح در کشور بنگلادش، به انعکاس این رویداد و معرفی مرکز خیر ماندگار پرداخته‌اند.

  بر اساس این گزارش، سایت «channel24bd.tv» نوشت: «فیلم فرشته (دروغ‌های زیبا) برنده جایزه ملی ایران برای دیدگاه بشردوستانه شد. در کنار این جایزه از دو بازیگر نقش اول فیلم فرشته؛ جایا احسن و سومان فاروق با اهدای لوح یادبود خیر ماندگار تجلیل شد. جایا احسن بازیگر دراین‌خصوص گفت که این جایزه از طریق سازمانی به نام خیر ماندگار اهدا شده است که نماینده همۀ مؤسسات خیریه، خیرین، سازمان‌های مردم‌نهاد در ایران است و مانند یونیسف در ایران فعالیت می‌کند.»

  این رسانه درباره بخش تجلی اراده ملی جشنواره فجر می‌گوید: «در ایران هرساله پس از جشنواره فیلم فجر، جوایز ملی به فیلم‌های نمونه جامعه تحت عنوان تجلی اراده ملی در بخش‌های حقوق بشر، آموزش، محیط‌زیست، امور خیریه و… اهدا می‌شود.»

  در بخش دیگری از گزارش این رسانه آمده است: «فرشته به‌عنوان فیلم افتتاحیه چهل و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. این فیلم توسط مردم، مطبوعات و منتقدان ایرانی مورد استقبال قرار گرفت. در ایران فیلم فرشته با نام دروغ‌های زیبا شناخته می‌شود.»

  سایت deshrupantor.com نیز در گزارشی تفصیلی نوشته است: «جایا احسن، بازیگر مشهور کشور بنگلادش سه‌شنبه‌شب (۲۰ فوریه) در صفحۀ رسمی فیس‌بوک خود این خبر را تأیید کرد که فیلم فرشته، برنده جایزه ملی ایران برای دیدگاه بشردوستانه شد. این جایزه توسط نهاد خیر ماندگار که نهاد خیریه‌ها و خیرین در ایران است، اهدا شده است»

  سایت bangla.bdnews24.com نیز در گزارشی چنین آورده است: «پس از چهل و دومین جشنواره جهانی فیلم فجر در کشور ایران، فیلم فرشته و دو بازیگر؛ جایا احسن و سومان فاروق با یادبود خیر ماندگار تجلیل شدند. خود جایا این خبر را در مورد دریافت جایزه در فیس‌بوک تأیید کرده و نوشته است: در لوحی که به بازیگران فیلم فرشته داده شد، بیان شده است که فیلم فرشته، ترکیبی شگفت‌انگیز از عشق‌ و هنر است که در هر لحظۀ آن، نور مهربانی را می‌بینید.»

  سایت somoynews.tv با تمجید از بازیگر نقش اصلی فیلم نوشته است: «پَر دیگری به تاج موفقیتِ بازیگر کشورمان اضافه شد و جایا احسن، بازیگر محبوب بنگلادشی جایزه ملی ایران را دریافت کرد». در ادامه این گزارش آمده است: «جایا احسن به همراه سومان فاروق، جایزه ملی خیر ماندگار را به‌خاطر بازی در فیلم فرشته دریافت کرده‌اند. خیر ماندگار نهادی؛ مانند یونیسف است که در ایران فعالیت می‌کند و حیطۀ کاری‌اش، مرتبط با خیریه‌ها، خیرین و سازمان‌های مردم‌نهاد است»

  بر اساس این گزارش، رسانه‌های دیگری همچون «dhakatimes24.com»، «songbadprokash.com»، «itvbd.com»، «thedailystar.net»، «kalerkantho.com» و «banginews.com» با مضامینی مشابه به استقبال از جایزه بهترین فیلم از نگاه نیکوکاری رفته‌اند.

  گفتنی است فیلم «دروغ‌های زیبا» (در بنگلادش: «فرشته») محصول مشترک ایران و بنگلادش است که مرتضی آتش زمزم، نویسندگی و کارگردانی آن را برعهده داشته است.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *