×
×

مهمانان همایش بین المللی مطالعات قرآنی و سیره نبوی از منظر اروپائیان از آستان مقدس حضرت زینب سلام الله علیها بازدید کردند

 • کد نوشته: 4523
 • 30 بهمن 1402
 • 106 بازدید
 • ۰
 • بازدید مهمانان همایش بین المللی مطالعات قرآنی و سیره نبوی از آستان مقدس حضرت زینب بنت موسی بن جعفر علیهم السلام و بنیاد آلاء با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی دیانی و جمعی از اساتید دانشگاه معارف قرآن و عترت علیهم السلام برگزار شد.

  مهمانان همایش بین المللی مطالعات قرآنی و سیره نبوی از منظر اروپائیان از آستان مقدس حضرت زینب سلام الله علیها بازدید کردند
 • به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، حجت الاسلام والمسلمین علی دیانی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: شهر اصفهان با حضور شما عزیزان و برگزاری این برنامه های قرآنی متبرک شد.
  وی افزود: اینجا حرمی است که دختر بلافصل موسی بن جعفر علیهماالسلام هستند و علامه مجلسی ره موقوفه اینجا را نوشته اند و مورد توجه مراجع تقلید و علمای بزرگی قرار گرفته است و این حرم یک ملجأ و پناهی برای شیعیان از سراسر جهان است و از کشورهای مختلف اسلامی این حضرت زائر دارند و یک جایی است که شیعیان و غیر شیعیان به واسطه این بانوی آبرومند، آبرو پیدا کنند.

  حجت الاسلام والمسلمین دیانی ادامه داد: در روایات مختلف سفارش شده است که فرصت ها را غنیمت بشمارید قبل از اینکه از دست برود و در این دوران فرصت های ویژه و ارزشمندی برای تمامی مسلمانان به وجود آمده است تا با استفاده از فضای مجازی به تبلیغ دین اسلام در سراسر دنیا بپردازیم.

  دکتر حاج کاظمیان رئیس هیات امناء دانشگاه معارف قرآن و عترت علیهم السلام اصفهان اشاره کرد: یکی از بهترین راه های همبستگی بین ملت های مختلف، معارف قرآنی است و زمانی که با قرآن مانوس باشیم هیچ باکی از مقابله با هیچ مکتب و دینی نیست و با بصیرت می توانیم با تمام دنیا گفتگو کنیم‌.

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر سجادی رئیس هیات امناء آستان مقدس حضرت زینب سلام الله علیها گفت: قرآن وحدت بین تمامی مسلمانان است و در معماری حرم نیز از قرآن استفاده شده است و خط نسخ که بین جامعه اسلامی و ایران مشترک است به وفور استفاده شده است.
  حجت الاسلام والمسلمین دکتر سجادی افزود: ۱۱۴ سوره قرآن در حرم و پیرامون آن کتابت می شود و در بقعه حرم سوره انعام، مریم، محمد، اعلاء و تغابن کتابت شده است. در اطراف گنبد سوره نوح نوشته شده است و سوره های دیگری نیز در حال طراحی است.
  تا کنون ۶ جز قرآن نصب شده است و در این حرم هم از قرآن و هم کلام اهل بیت علیهم السلام استفاده شده است.

  در پایان این جلسه اساتید این همایش به معرفی خود پرداخته و از مهمان نوازی این مجموعه تشکر نمودند.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *