×
×

حضور مدیرعامل بنیاد آلاء در اولین همایش بین‌المللی مهدویت در کاظمین

 • کد نوشته: 5830
 • 17 تیر 1403
 • 110 بازدید
 • ۰
 • اولین همایش بین‌المللی فعالان مهدوی با شعار “مهدویت تجلی‌گاه غدیر” با حضور دهها تن از اندیشمندان، صاحب نظران، کارشناسان و فعالان حوزه مهدویت از ۱۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران درعتبه کاظمین در بغداد پایتخت عراق برگزار شد.

  حضور مدیرعامل بنیاد آلاء در اولین همایش بین‌المللی مهدویت در کاظمین
 • به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء و به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، این همایش بین المللی به همت جمعی از فعالان مهدویت از بیش از ۱۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران، جمهوری عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، اسپانیا، مصر، استرالیا، روسیه، آفریقا، اندونزی، آرژانتین ، آلمان و هند با هدف تعامل، هم افزایی میان فعالان حوزه مهدویت و معرفی ساختار مشخص برای سازماندهی و تداوم ارتباط و زمینه‌سازی جهت اجرای برنامه‌های مشترک و مناسبتی به خصوص در اربعین حسینی (علیه السلام) برگزار گردید.

  آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، عضو خبرگان رهبری از استان اصفهان یکی از سخنرانان این همایش در سخنان خود با اشاره به کلام رهبرمعظم انقلاب اسلامی که امانت رهبری و امامت جامعه اسلامی از ۱۱ هجری تا ۲۶۰ هجری به منزله یک انسان ۲۵۰ ساله است که رهبری انقلاب اسلامی کتابی در این خصوص نگاشته اند، گفت: غدیر آغاز امامت و ظهور امام زمان (عج) زمان خاتمیت این امامت است.

  وی از اهداف برگزاری این همایش را ، نزدیک شدن افکار مهدویت در جهان اسلام به یکدیگر عنوان کرد و افزود: مقاومت اسلامی که در منطقه در حال انجام است می بایست رنگ و بوی مهدویت پیدا کرده و توجه ای ویژه به امامت امام زمان (عج) داشته باشد.

  فریبا علاسوند، عضو هیات علمی پژوهشکده زن و خانواده از ایران نیز از دیگر سخنران این همایش بود که در سخنان خود موضوع تهدیدهای آخری الزمانی برای خانوانده مبتنی بر حدیث پژوهی مهدویت ارائه کرد.

  سید ریاض الحکیم از عراق، آیت الله الشیخ سامی از کشور مصر، شیخ محمد الشقیر از لبنان، شیخ ابراهیم الصمیدعی ازعراق و آیت الله نجم الدین طبسی از جمهوری اسلامی ایران دیگر سخنرانان اولین روز این همایش بودند.

  در این همایش دو روزه علاوه برعلمای شیعه، تعدادی از برادران فعال اهل سنت در حوزه مهدویت نیز حضور داشتند.

  کارگروه‌های تخصصی “فرهنگ و رسانه “، “خانواده” و” اندیشه و بیان” در دومین روز این همایش ، نشست های کارشناسی خود را برگزار کردند و در پایان همایش و مراسم اختتامیه نیز مصوبات همایش اعلام شد.

  لازم به ذکر است مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء حجت الاسلام و المسلمین علی دیانی در این همایش نیز شرکت داشتند.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *